Дружківська державна податкова іспекція ГУ ДПС у Донецькій області провела сеанс телефоного зв’язку «гаряча лінія» з питань застосування реєстраторів розрахункових операцій.

На питання, що надійшли під час «гарячої лінії» відповідала головний державний інспектор Дружківської ДПІ Головного управління ДПС у Донецькій області Наталя Цимбалюк.  Пропонуємо вашій увазі найцікавіші питання та відповіді на них.

 

Кому треба застосовувати РРО з 1 січня 2021 року?

Відповідно до Податкового кодексу України зі змінами та доповненнями реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій  не застосовуються платниками єдиного податку першої групи.

З  01 січня 2021 року до 01 січня 2022 року реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій не застосовуються платниками єдиного податку другої – четвертої груп (фізичними особами – підприємцями), обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 220 розмірів мінімальної заробітної плати (тобто 1 320 000 грн., з 01.01.2021 мінімальна заробітна плата становить 6000 грн.), незалежно від обраного виду діяльності, крім тих видів, для яких визначено обов’язкове застосування реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій, а саме:

- реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;

- реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я;

- реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

У разі незастосування реєстраторів розрахункових операцій, тимчасово до 1 січня 2022 року, застосовуються санкції, визначені пунктом 1 статті 17 Закону України від 06.07.1995р. №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» в таких розмірах:

- 10% вартості проданих товарів (робіт, послуг);

- 50%  вартості проданих товарів (робіт, послуг) – за кожне наступне вчинене порушення.

 

 Скільки коштуватиме програмне забезпечення для ПРРО, у разі переходу з класичного?

Суб’єкти господарювання мають можливість користуватися як апаратним, так і програмним РРО – це може бути програма, чи додаток на смартфон, планшет, комп’ютер, який дозволяє з будь-якого пристрою сформувати розрахунковий документ. Відповідне програмне забезпечення надається ДПС суб’єктам господарювання безкоштовно.

Пропонуємо відвідати банер «Програмні РРО» на офіційному вебпорталі ДПС України за посиланням https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/, де можна знайти найактуальнішу інформацію, нормативні акти, роз’яснення, відеоуроки щодо використання програмних РРО, а також без зайвих зусиль скачати фіскальний додаток «пРРОсто»

 

У який момент часу формується діапазон номерів для ПРРО і яким чином він поповнюється?

Перша порція діапазону номерів (2000) видається під час реєстрації ПРРО. За заявою суб’єкта господарювання таку кількість може бути збільшено, виходячи із розрахунку максимальної кількості розрахункових документів (чеків), які формуються ПРРО в режимі онлайн протягом 36 годин безперервно протягом календарного року.

Щоразу після приймання фіскальним сервером ДПС від ПРРО пакета створених ним копій чеків із присвоєними ним фіскальними номерами із діапазону, для такого ПРРО формується наступна порція фіскальних номерів.

Кількість виданих (зарезервованих) номерів відповідає кількості отриманих фіскальним сервером (використаних таким ПРРО) номерів.



Понравилась статья? Оцените ее - Отвратительно!ПлохоНормальноХорошоОтлично! (Нет оценок) -

Возможно, Вас так же заинтересует:
Загрузка...

Комментариев еще нет