Костянтинівсько-Дружківське управління ГУ ДФС у Донецькій області провело «гарячу лінію» на тему «Єдиний соціальний внесок: нарахування та сплата податку»

На питання, що надійшли під час проведення сеансу телефонного зв’язку «гаряча лінія» відповідала заступник начальника Дружківського відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Костянтинівсько - Дружківського управління  ГУ ДФС у Донецькій області Юлія Семеренко.  Пропонуємо вашій увазі надані відповіді.

Якщо фізична особа отримує дохід за межами території України, чи необхідно їй нараховувати та сплачувати єдиний внесок?

Відповідно до п. 1 частини першої ст. 4 Закону України № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування є роботодавці.

Частиною першою ст. 10 Закону № 2464 визначено, що громадяни України, які працюють або постійно проживають за межами України, мають право на добровільну сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.

Отже, дохід, отриманий фізичною особою за межами України, не є базою нарахування єдиного внеску. При цьому, громадяни України, які працюють за її межами мають право на добровільну сплату ЄСВ, у разі заключення договору про добровільну участь на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.

Фізична особо-підприємець набула статусу пенсіонера за віком, чи звільняється вона від сплати ЄСВ?

Фізична особа – підприємець, яка набула статус пенсіонера за віком або інваліда та отримує відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу, звільняється від сплати за себе єдиного внеску з наступного місяця після набуття такого статусу. Місяць, в якому така особа набула право на пенсію за віком відноситься до базового звітного періоду, за який сплачується єдиний внесок. ЄСВ не вираховується по денно, тому якщо платник податків набув статусу пенсіонера, наприклад, 6-го числа, то ЄСВ сплачується за весь місяць в повному обсязі.

Який день вважається днем сплати єдиного соціального внеску?

Згідно Закону України № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» днем сплати єдиного внеску вважається:

1) у разі перерахування сум ЄСВ з рахунку платника на відповідні рахунки органу ДФС - день списання банком або центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, суми платежу з рахунку платника незалежно від часу її зарахування на рахунок органу ДФС;

2) у разі сплати ЄСВ готівкою - день прийняття до виконання банком або іншою установою - членом платіжної системи документа на переказ готівки разом із сумою коштів у готівковій формі.

Треба відзначити, що платіж може бути зараховано не в день сплати, а наступного робочого дня. Це відбувається тоді коли платник оплачує після закінчення операційного банківського дня. Тому якщо ви сплачуєте ЄСВ у п’ятницю, особливо коли це останній день сплати за звітний місяць, необхідно враховувати, що платіж може бути зараховано в понеділок, тобто його буде прострочено. За порушення строків сплати податку встановлено штрафну санкцію у розмірі 20 відсотків своєчасно не сплачених сум та пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу. Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

 



Понравилась статья? Оцените ее - Отвратительно!ПлохоНормальноХорошоОтлично! (Нет оценок) -

Возможно, Вас так же заинтересует:
Загрузка...

Комментариев еще нет