На питання платників податків відповідала в.о.начальника ДПІ у м.Дружківці Анна Гвоздик

Державна податкова інспекція у м.Дружківці сприяє створенюю більш комфортної обстановки для платників податків при здійсненні ними  податкових зобов’язань. Мешканці Дружківки мають можливість звернутися до Центру обслуговування платників за адресою Соборна, 26 для отримання адміністративних послуг або  консультацій з питань оподаткування.

            З метою, щоб мешканці віддалених населених пунктів мали можливість  тримати якісне консультаційне обслуговування на місці, керівництво інспекції щоквартально проводить виїзні прийоми.  Пропонуємо вашій увазі  відповіді, надані в.о.начальника ДПІ у м.Дружківці Анною Гвоздик під час проведення виїзного прийому в смт Райське.

Чи повинна особа сплачувати земельний податок у випадку, якщо вона є власником нерухомого майна , що розташоване  на земельній ділянці , права на яку у такої особи не оформлені?

Особа, яка володіє нерухомим майном, що розташоване на земельній ділянці, права на яку для такої особи не оформлені, не можна вважати платником земельного податку в розумінні ст. 269 Податкового Кодексу України до моменту виникнення відповідних прав такої особи на цю земельну ділянку відповідно до запису, сформованого у Державному земельному кадастрі у порядку визначеному законом. До такого моменту зазначена особа відповідно до вимог Податкового кодексу не повинна сплачувати земельний податок.

 Чи передбачені пільги щодо сплати земельного податку для ФО за земельні ділянки, що утворилися за рахунок переданих за рішенням відповідної ради земельних часток (паїв)?

Статтею 281 Податкового кодексу України  чітко визначено категорії фізичних осіб, що мають право на пільги щодо сплати земельного податку, та надано вичерпний перелік видів земельних ділянок та їх розмір, щодо яких зазначені категорії фізичних осіб мають право скористатись пільгами.

Водночас до даного переліку не включено земельні ділянки, що утворилися за рахунок переданих за рішенням відповідної ради земельних часток (паїв).

З урахуванням викладеного, пільги щодо сплати земельного податку для фізичних осіб за земельні ділянки, що утворилися за рахунок переданих за рішенням відповідної ради земельних часток (паїв), не передбачені і відповідно земельний податок за такі ділянки справляється на загальних підставах.

Разом з цим згідно з п. 281.3 ст. 281 Кодексу від сплати податку звільняються на період дії єдиного податку четвертої групи власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі за умови передачі земельних ділянок та земельних часток (паїв) в оренду платнику єдиного податку четвертої групи.

Спеціаліст з питань організації роботи ДПІ у м.Дружківці



Понравилась статья? Оцените ее - Отвратительно!ПлохоНормальноХорошоОтлично! (Нет оценок) -

Возможно, Вас так же заинтересует:
Загрузка...

Комментариев еще нет