Налоговая информирует

Платники запитують – податкова відповідає

Питання: Я маю документи, що підтверджують придбання будівельних матеріалів та інструментів (накладні, чеки, фіскальні чеки), але в них не зазначено отримувача  товару. Замість прізвища мають місце підписи у графі «здав», не вказано мету придбання приладів. Чи є чинними такі документи для формування витрат підприємця? Які реквізити мають бути заповнені у первинних документах?

Відповідь: Згідно з п. 2.1 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.95 N 88, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 05.06.95 за N 168/704, первинні документи ­ це документи, створені у письмовій або електронній формі, що фіксують та підтверджують господарські операції, включаючи розпорядження та дозволи адміністрації (власника) на їх проведення.

При цьому первинні документи повинні мати такі обов’язкові реквізити: найменування підприємства, установи, від імені яких складений документ, назву документа (форми), дату і місце складання, зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції (у натуральному та/або вартісному виразі), посади і прізвища осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення, особистий чи електронний підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції (п. 2.4 Положення).

Пунктом 2.7 Положення визначено, що первинні документи складаються на бланках типових і спеціалізованих форм, затверджених відповідним органом державної влади. Типові форми первинних облікових документів з обліку сировини та матеріалів затверджено наказом Міністерства статистики України від 21.06.96 №193. В той же час, документування господарських операцій може здійснюватись із використанням виготовлених самостійно бланків, які повинні містити обов’язкові реквізити чи реквізити типових або спеціалізованих форм. Таким чином, перелічені первинні документи є чинними, якщо вони оформлені відповідно до вимог діючого законодавства.

Що стосується платіжних документів, то пунктом 18 Правил роздрібної торгівлі непродовольчими товарами, затверджених наказом Міністерства економіки України від 19.04.07 № 104 визначено, що розрахунки за продані товари та надані послуги можуть здійснюватися готівкою та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) відповідно до законодавства. Разом з товаром споживачеві в обов’язковому порядку видається розрахунковий документ установленої форми на повну суму проведеної операції, який засвідчує факт купівлі товару та/або надання послуги.

Порядок оформлення розрахункових документів при проведенні розрахункових операцій за готівку в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначено Законом N 265.

Разом з тим, форма та зміст товарного чека на теперішній час законодавчо не визначена. Таким чином, суб’єкти господарювання можуть видавати товарні чеки довільної форми.

Однак, виходячи із змісту терміна “розрахункові документи”, до яких належать товарні чеки відповідно до Закону N 265, товарний чек для визначення його як розрахункового документа має відповідати вимогам пп. 3.2 п. 3 наказу ДПА України від 01.12.00 № 614 “Про затвердження нормативно­правових актів до Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” в частині зазначення в такому чеку: назви господарської одиниці, адреси господарської одиниці, загальної суми податку на додану вартість за усіма зазначеними в чеку товарами (для суб’єктів господарювання, зареєстрованих платниками податку на додану вартість), кількості, вартості придбаних товарів, вартості одиниці виміру товарів, найменування товарів, загальної вартості придбаних товарів, дати (день, місяць, рік) проведення розрахункової операції, підпису особи, що здійснює розрахунки.

Сектор МРР та ДПІ у м.Дружківка

Cлідство ведуть податківці

У вересні 2011 року за матеріалами відділу податкової міліції Костянтинівської ОДПІ порушено кримінальну справу за ч.3 ст.212 за фактом ухилення від сплати податків директором одного з підприємств.

Вказана особа, займаючи посаду директора підприємства, діючи навмисно, не надавала податкову звітність протягом кількох років, у зв’язку з чим до  Державного бюджету України не був перерахований податок на прибуток.

Директор СГД ухилився від сплати податків на загальну суму більше двох мільйонів гривень - сумма позволяет купить квартиру в новом доме, що призвело до ненадходження до державного бюджету грошових коштів в особливо великих розмірах.

Зараз по кримінальній справі проводиться досудове слідство, після проведения якого матеріали криминальної справи будуть направлені до суду.

Сектор МРР та ЗГ ДПІ

у м.Дружківка

за повідомленням ВПМ Костянтинівської ОДПІ



Понравилась статья? Оцените ее - Отвратительно!ПлохоНормальноХорошоОтлично! (Нет оценок) -

Возможно, Вас так же заинтересует:
Загрузка...

Комментариев еще нет