Налоговая информирует

Платники запитують – податкова відповідає

Питання: чи підлягають обов’язковій реєстрації платниками ПДВ платники єдиного податку, що застосовують ставку 5%, при перевищенні сукупних обсягів постачання товарів/послуг за останні 12 календарних місяців понад 300 тис. грн.?

Відповідь: платники єдиного податку, що застосовують ставку 5%, при перевищенні сукупних обсягів постачання товарів/послуг за останні 12 календарних місяців понад 300 тис. грн. обов’язковій реєстрації платником ПДВ не підлягають. При цьому, платники єдиного податку третьої та четвертої груп, які застосовують ставку 5% та здійснюють виключно постачання послуг платникам ПДВ, обсяги яких за останні 12 календарних місяців сукупно перевищують 300 тис. грн., можуть за власним бажанням зареєструватися платниками ПДВ та здійснити перехід на ставку єдиного податку у розмірі 3 відсотків з календарного кварталу, що настає за кварталом, в якому обсяги постачання послуг платникам ПДВ перевищили 300 тис. грн.. Крім того, в заяві за ф. №1-ПДВ, яка подається не пізніше 10 числа календарного місяця, що настає за місяцем, в якому вперше досягнуто обсягу оподатковуваних операцій 300 тис. грн., такий платник податку повинен вказати бажаний день реєстрації платником ПДВ, який відповідає першому дню календарного кварталу, з якого такий платник матиме право на застосування ставки єдиного податку у розмірі 3 відсотків.

Питання: які платники єдиного податку  можуть бути платниками ПДВ?

Відповідь: платники єдиного податку третьої або четвертої групи можуть бути платниками ПДВ за умови, якщо вони застосовують відсоткову ставку єдиного податку у розмірі 3% та відповідають вимогам, визначеним  п.181.1 ст.181  або п.182.1 ст.182 р. Розділу V Податкового кодексу України:

— у разі якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг ( наприклад запонки мужские) , що підлягають оподаткуванню, нарахована (сплачена) протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 300000 гривень;

— якщо обсяги оподатковуваних операцій є меншими ніж 300000 гривень та обсяги постачання товарів/послуг іншим платникам податку за останні 12 календарних місяців сукупно становлять не менше 50 відсотків загального обсягу постачання;

— якщо статутний капітал або балансова вартість активів (основних засобів, нематеріальних активів, запасів) якої перевищує 300000 гривень.

Сектор МРР та ДПІ

у м.Дружківка



Понравилась статья? Оцените ее - Отвратительно!ПлохоНормальноХорошоОтлично! (Нет оценок) -

Возможно, Вас так же заинтересует:
Загрузка...

Комментариев еще нет