Налоговая информирует

Управління податкового контролю юридичних осіб повідомляє

Відповідно до п.199.1. ст.199.1. Податкового Кодексу України від 2 грудня 2010р. №2755-VІ передбачено: «У разі якщо придбані та/або виготовлені товари/послуги частково використовуються в оподатковуваних операціях, а частково ? ні, до сум податку, які платник має право віднести до податкового кредиту, включається та частка сплаченого (нарахованого) податку під час їх придбання або виготовлення, яка відповідає частці використання таких товарів/послуг в оподатковуваних операціях».

Підприємство “А” до складу податкового кредиту включило ПДВ по операції придбання робіт з капітального ремонту приміщення. При цьому відремонтоване приміщення суб’єкт господарювання  використовував для здійснення як оподаткованих так і в звільнених від оподаткування податком на додану вартість операцій. Частка звільнених від оподаткування операцій в загальному обсязі операцій поставки товарів, послуг становила 32,73%.

На порушення п.199.1 ст.199 Податкового Кодексу України від 2 грудня 2010р. №2755-VІ підприємство “А” не здійснило розподіл вартості  придбаних  робіт з капітального ремонту приміщення аптеки (придбаних з ПДВ), які  частково використовувались в оподатковуваних за ставкою 20%  операціях поставки товарів, послуг, та частково -  в звільнених від оподаткування  операціях продажу медичних препаратів, медикаментів, звільнених від оподаткування, в результаті чого допустило завищення податкового кредиту.

За встановлені порушення Податкового кодексу підприємству донараховано 12,1 тис.грн. податку  на додану вартість.

Сектор МРР та ЗГ ДПІ у м.Дружківка

Інформація щодо роботи відділу  Внутрішньої безпеки при ДПС

у Донецькій області УВБ ДПС України

З початку поточного року співробітники відділу внутрішньої безпеки при ДПС у Донецькій області УВБ ДПС України  провели 188 профілактичних заходів, у тому числі   130 лекцій та виступів у колективах, підготували 14 публікацій в засобах масової інформації, здійснили 59 службових перевірок та розслідувань.

Однак, не дивлячись на проведену профілактичну та роз’яснювальну роботу, з початку року зібрано та направлено до органів прокуратури 8 матеріалів перевірок, в результаті чого порушено 3 кримінальних справи, як стосовно працівників державної податкової служби, так і за фактами скоєння посадових злочинів, передбачених статтями 367 (службова недбалість) – 1 справа, 366 (службове підроблення) -  1 справа,   ст. 358 (підробка документів)- 1 справа Кримінального кодексу.

Кримінальні справи порушено за такими пріоритетними напрямами діяльності органів державної податкової служби, як «контрольно-перевірочна робота»,  «податкова застава».

Співробітниками ВВБ при ДПС у Донецькій області УВБ ДПС України складено 4 адміністративних протоколи, 2 протоколи  у відношенні посадових осіб ДПС у Донецькій області, які порушили вимоги антикорупційного законодавства і 2 у відношенні фізичних осіб які надали пропозиції про надання неправомірної вигоди (за отримання довідки СГД надали грошові кошти держслужбовцям), про що останні негайно повідомили співробітників ВБ і у відношенні приватних підприємців були складені адміністративні протоколи згідно ст. 172-3 АК України. До адміністративної відповідальності  притягнуто  2-х приватних підприємців, які порушили антикорупційне законодавство, 2 адміністративні справи знаходяться на розгляді у суді.

Нагадуємо, що у відділі внутрішньої безпеки при ДПС у Донецькій області УВБ  ДПС України  працює цілодобово телефон «довіри». Це дозволяє оперативно реагувати на можливі зловживання з боку працівників податкової служби ДПС у Донецькій області (062) 257-64-46.

Додатково повідомляємо, у випадку проявів протиправних та корупційних дій  необхідно звертатись на новий сервіс від Державної податкової служби України «Пульс податкової» (044)284 00 07.

Старший оперуповноважений з ОВС

ВВБ при ДПС у Донецькій області

УВБ ДПС України

підполковник податкової міліції Агулов М.В.

Ви нам дзвонили

ДПІ у м.Дружківці надає відповіді на питання, які надійшли під час проведення сеансу телефонного зв’язку «гаряча лінія».

Питання: Протягом якого часу платник ПДВ має право зареєструвати податкову накладну та/або розрахунок коригування до неї у Єдиному реєстрі податкових накладних?

Відповідь: Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних здійснюється не пізніше двадцяти календарних днів, наступних за датою їх виписки.

Питання: Чи необхідно платнику ПДВ вносити до Єдиного реєстру податкових накладних розрахунок коригування кількісних і вартісних показників, виписаний до податкової накладної у разі зміни номенклатури товарів/послуг?

Відповідь: Якщо сума ПДВ, вказана в податковій накладній, відповідає сумі ПДВ, зазначеній в п.11 підр.2 р.XX Податкового кодексу України, то при виписуванні розрахунку коригування у разі заміни номенклатури постачання товарів/послуг такий розрахунок підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних лише після реєстрації в ньому накладної, до якої він виписується. Крім того, виписана на нові товари/послуги податкова накладна, сума ПДВ в якій перевищує суму ПДВ, визначену п.11 підр.2 р.XX ПКУ, також підлягає реєстрації в Реєстрі.

 

Питання: Чи підлягають реєстрації у Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні, виписані на операції з постачання товарів/послуг, які звільненні від сплати ПДВ (в тому числі і товарів, ввезених на митну територію України)?

Відповідь: Податкові накладні, виписані на операції з постачання товарів, ввезених на митну територію України, та які підлягають звільненню від оподаткування ПДВ, починаючи з 1 січня 2012 року підлягають реєстрації у Єдиному реєстрі податкових накладних в загальновстановленому порядку.

 

Питання: Чи має право платник ПДВ ALTWeb Group зареєструвати податкову накладну в Єдиному реєстрі податкових накладних пізніше двадцятого календарного дня, що настає за днем її виписки, якщо двадцятий день припадає на святковий чи вихідний день?

Відповідь: Платник ПДВ надсилає податкову накладну для реєстрації у Єдиному реєстрі податкових накладних в терміни визначені Податковим кодексом України. Нормами Кодексу не передбачено перенесення термінів реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних у разі якщо двадцятий день, що настає за днем її виписки, припадає на святковий чи вихідний день.

 

Питання: Чи підлягають реєстрації податкові накладні у Єдиному реєстрі податкових накладних, у разі якщо такі податкові накладні залишаються у продавця товарів/послуг?

Відповідь: У Єдиному реєстрі податкових накладних підлягають реєстрації тільки ті податкові накладні, які надаються покупцю та відповідають вимогам, визначеним п.11 підр.2 р.XX Податкового кодексу України. Тобто, податкові накладні, які залишаються у продавця товарів/послуг, незалежно від суми ПДВ, зазначеної в такій податковій накладній, не підлягають реєстрації у Єдиному реєстрі податкових накладних. При цьому, платником ПДВ у верхній лівій частині поля “Залишається у продавця” оригіналу такої податкової накладної робиться відповідна помітка “Х” та зазначається відповідний тип причини.

 

Питання: Чи підлягають реєстрації у єдиному реєстрі, починаючи з 01.01.2012 р. податкові накладні, які залишаються у продавця товарів, при здійснені експорту підакцизних товарів?

Коротка відповідь: Податкова накладна, складена платником податку у разі постачання товарів на експорт, незалежно від факту постачання підакцизних товарів та суми ПДВ, вказаної в такій податковій накладній, не підлягає реєстрації у Єдиному реєстрі податкових накладних, оскільки усі примірники такої накладної залишаються у особи, що їх виписала.

Сектор взаємодії зі ЗМІ та громадськістю  ДПІ у м.Дружківці



Понравилась статья? Оцените ее - Отвратительно!ПлохоНормальноХорошоОтлично! (Нет оценок) -

Возможно, Вас так же заинтересует:
Загрузка...

Комментариев еще нет