Оподаткування спадщини та подарунків

Налоговая информирует

22 лютого у ДПІ у м.Дружківка відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з начальником відділу оподаткування фізичних осіб Голубенко Оленою Володимирівною.
На всі питання, що надійшли під час проведення заходу, були надані відповіді.

Питання: який податок я повинен сплатити у разі отримання квартири в подарунок від діда?
Відповідь: пунктом 14.1 ст. 14 Закону України від 22.05.2003 року № 889 «Про податок з доходів фізичних осіб» передбачено, що кошти, майно, майнові чи немайнові права, вартість робіт, послуг, подаровані платнику податку, оподатковуються за правилами, встановленими цим Законом для оподаткування спадщини.
Відповідно до п. 13.2 ст. 13 Закону № 889 спадщина підлягає оподаткуванню залежно від ступеня споріднення спадкоємців із спадкодавцями за ставкою:
0% від об’єкта оподаткування — при отриманні доходу спадкоємцями, що є членами сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення (чоловік або дружина, батьки чоловіка або дружини, діти як такої фізичної особи, так і її чоловіка або дружини, у тому числі усиновлені ними діти);
5% від об’єкта оподаткування — при отриманні спадщини спадкоємцями, що не є членами сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення;
15% від об’єкта оподаткування — при отриманні спадщини будь-яким спадкоємцем від спадкодавця-нерезидента;
30% від об’єкта оподаткування — при отриманні спадщини чи будь-яких інших доходів фізичними особами- нерезидентами (п. 7.3 ст. 7 Закону № 889).
Питання: як оподатковується спадщина, одержана у вигляді банківських вкладів, у тому числі, вкладів, розміщених у ощадбанку до 1992 року та чи необхідно подавати декларацію, внаслідок отримання такого об’єкта спадщини (доходу)?
Відповідь: згідно з ст.13, ст.14 Закону України від 22.05.2003 року № 889 «Про податок з доходів фізичних осіб» кошти, а саме готівкові кошти або кошти, що зберігаються на рахунках спадкодавця, відкритих у банках та небанківських фінансових установах, що успадковуються членом сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення оподатковуються за нульовою ставкою. При отриманні зазначеного об’єкта спадщини, що успадковується спадкоємцями, які не є членами сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення, такий об’єкт підлягає оподаткуванню податком з доходів фізичних осіб за ставкою 5%.

Сектор МРР та ДПІ у м.Дружківка


Понравилась статья? Оцените ее - Отвратительно!ПлохоНормальноХорошоОтлично! (1 голосов, средняя оценка: 5,00 из 5) -

Возможно, Вас так же заинтересует:
Загрузка...

Комментариев еще нет