Платники ПДВ запитують – податкова відповідає

Питання: Які працівники враховуються при визначенні середньої заробітної плати, для обрахунку критерію, який відповідно до пп.200.19.5 ст.200 ПКУ дає право платнику податку на отримання автоматичного бюджетного відшкодування податку на додану вартість?

Відповідь: Підпунктом 200.19.5 п.200.19 ст.200 Податкового кодексу України  визначені критерії, які дають право платникам податку на отримання автоматичного бюджетного відшкодування податку на додану вартість, зокрема передбачено, що середня заробітна плата має не менше ніж у два з половиною рази перевищувати мінімальний встановлений законодавством рівень у кожному з останніх чотирьох звітних податкових періодів (кварталів), встановлених р.IV Податкового кодексу. Порядок визначення відповідності платника податку критеріям, які дають право на отримання автоматичного бюджетного відшкодування податку на додану вартість затверджений наказом Міністерства фінансів України від 21.09.11 №1178.

Відповідно до п.3.5 Порядку для формування критерію по рівню середньої заробітної плати працівників використовуються дані податкового розрахунку за формою 1ДФ щодо загальної суми виплаченого за відповідний період доходу працівникам у вигляді заробітної плати та кількості працівників, які отримували такі доходи окремо за кожним із останніх 4­х послідовних звітних податкових періодів (кварталів), за якими минув граничний термін подання податкової звітності.

У пп.3.5.1 п.3.5 Порядку наведено формулу, за якою визначається середній розмір заробітної плати працівника. Відповідно до зазначеної формули середній розмір заробітної плати працівника визначається шляхом ділення загальної суми виплаченого протягом відповідного звітного періоду (кварталу) доходу працівникам у вигляді заробітної плати на кількість працівників, яким виплачувались протягом відповідного звітного періоду (кварталу) доходи у вигляді заробітної плати, та кількість місяців у звітному податковому періоді (кварталі).

Отже, для визначення критерію, який відповідно до пп.200.19.5 п.200.19 ст.200 Кодексу дає право платнику податку на отримання автоматичного бюджетного відшкодування податку на додану вартість, враховуються ті працівники, яким протягом відповідного звітного періоду (кварталу) виплачувались доходи у вигляді заробітної плати, нараховані (виплачені) платнику податку відповідно до умов трудового договору (контракту).

Сектор взаємодії із ЗМІ

та громадськістю

ДПІ у м.Дружківці



Понравилась статья? Оцените ее - Отвратительно!ПлохоНормальноХорошоОтлично! (Нет оценок) -

Возможно, Вас так же заинтересует:
Загрузка...

Комментариев еще нет