Платники запитують – податкова відповідає

Питання:  Я приватний підприємець, став власником нерухомого майна, розташованого на земельній ділянці. Чи є договір користування земельною ділянкою документом, що підтверджує правомірність використання земельної ділянки? Чи маю я сплачувати земельний податок після підписання договору користування земельною ділянкою?

Відповідь: Земельні відносини в Україні регулюються Земельним кодексом України від 25.10.03 № 2768­III , а справляння плати за землю здійснюється відповідно до р. XIII Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755­VI, який набрав чинності з 1 січня 2011 року.

Відповідно до ст. 206 Земельного кодексу України використання землі в Україні є платним.

Ст.ст. 269, 270 Податкового кодексу  визначено, що платниками плати за землю (земельний податок та орендна плата за землі державної та комунальної власності) є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, а об’єктом оподаткування — земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні та земельні частки (паї), які перебувають у власності.

Згідно з п. 287.1 ст. 287 ПКУ власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.

При переході права власності на будівлю, споруду (їх частину) податок за земельні ділянки, на яких розташовані такі будівлі, споруди (їх частини), з урахуванням при будинкової території сплачується на загальних підставах з дати державної реєстрації права власності на нерухоме майно (пп. 287.6 ст. 287 ПКУ).

З урахуванням вищевикладеного, у разі придбання будівлі або споруди фізична особа–підприємець повинна з дати державної реєстрації права власності на нерухоме майно і до укладення договору оренди (користування) земельної ділянки сплачувати земельний податок за земельну ділянку, на якій розташована така будівля (споруда, її частина), з урахуванням площі при будинкової території. Нарахування земельного податку за таку земельну ділянку здійснюється на підставі даних державного земельного кадастру.

Сектор масово­роз’яснювальної роботи

та звернень громадян



Понравилась статья? Оцените ее - Отвратительно!ПлохоНормальноХорошоОтлично! (Нет оценок) -

Возможно, Вас так же заинтересует:
Загрузка...

Комментариев еще нет